पास्टर बुद्धि पुलामी मगर गुरुबाको जीवन गवाही

पास्टर बुद्धि पुलामी मगर गुरुबाको जीवन गवाही

प्रभू येशूलाई पाउन भन्दा पहिले मेरो घर परिवारको अवस्था धेरै नाजुक थियो । यो हुनुमा बिभिन्न कारणहरु थिए र सबैभन्दा मुख्य कारण चाहिँ म नै थिएँ । म मादक पदार्थ सेवन गर्दथेँ । जुवा तास खेलेर समय बिताउने र खेत बारी बाँझो राख्ने गर्दथेँ । अनि अलि अलि भण्डार गरेका अन्नबालीहरुले जेनतेन छ महिना खान पुग्थ्यो । म आपैm धामी काम पनि गर्ने गर्दथें । तर जब मैले २०४८÷०२÷०५ गते प्रभूलाई ग्रहण गरेँ तब मैले यी सबै खराब कुराहरु त्यागी दिएँ । बिस्तारै परमेश्वरको आशिष्ले मेरा घर परिवारको अबस्थामा सुधार हुँदै गयो । केहि समय पछि हामीले रौतहटमा घर निर्माण ग¥यौँ । छोराले सरकारी जागिर खान सफल भयो । यसरी परमेश्वरको आशिषले हाम्रो परिवारको अवस्था बदलिन पुग्यो । त्यो समयसम्म हामी ए.जि. चर्चमा नै सेवा गथ्यौँ । तर बिस्तारै हामीले गोठालोबाट पाउनु पर्ने परमेश्वरको वास्ता नपाएको अनुभव गर्न थाल्यौँ ।

त्यसपछि हाम्रो परिवार लगायत धेरै व्यक्तिहरु त्यस मण्डलीबाट छुट्टिएर पा. रुबेन रानाले सेवाकाई गर्दै गरेको काभ्रे चर्च सँग समन्वय गरी छुट्टै सेवा संगती गर्न शुरु ग¥यौँ । त्यस समयमा रौतहटमा सञ्चालित सेवा म आपैmले चलाउने गर्थँे । पा. रुबेन रानासँगको सेबाकाई पनि बिभिन्न कारणबस राम्रो हुन सकेन । सेबाकाईमा आएको उकाली ओरालीले ममा निराशा ल्यायो । यहि समयमा मेरो भेट मिलन मगर भाईसँग भयो । भाई मिलनले क्रस वे, एन.आर.सि.को बारेमा धेरै कुरा बताउनुभयो । केहि समयपछि पा. लकिम राई र रेभ. अरबिन पोखरेलसँग भेटेर थप जानकारी लिएपछि परमेश्वरको सेवालाई आत्मिकी रुपमा बृद्धि गराउन सक्ने सहज वातावरणको आशा पलायो । त्यसपछि २०७१÷०२÷०५ गतेवाट एन.आर.सि. सँग सहकार्य गरी सेवालाई शुरु ग¥यौं । केहि समयसम्म मलाई सेवाको क्षेत्रमा मिलन भाईले सहायता पु¥याउनु भयो । त्यसपछि परमेश्वरको योजना अनुसार २०७२÷०२÷०१ गतेवाट आफैले जिम्मेवारी लिई सेवालाई अघि बढाउन थालेँ । परमेश्वरको अनुग्रहमा मण्डली बृद्धि हुँदै जान थाल्यो । यसरी भाडामा लिएको कोठामा विश्वासीहरु नअटाउने भएपछि चर्च भबन निर्माण गर्ने योजना भयो जुन योजना सफल पनि भयो । मण्डलीका बिश्वासीहरुले सेवा संगतीको लागि नयाँ भवन प्राप्त गरे र मैले पनि एक्स.एल.टि.आई तालिम लिने मौका पाएँ ।

यसरी सिक्दै सिकाउँदै रौतहट क्रुसको मण्डलीमा पाष्टरीय सेवाको काममा निरन्तरता दिई राखेको छु र जीवन रहुन्जेल एन.आर.सि.सँग सहकार्य गर्दै परमेश्वरको सेवालाई निरन्तरता दिने निर्णय पनि गरेको छु ।
धन्यवाद ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *